ALATAR S

Siirdeseinad on laekinnitusega ruumieraldajad mis koosnevad eraldiseisvatest seinapaneelidest. Erinevalt voldikseintest ei ole paneelid omavahel hingedega ühendatud ja nende ladustamine seina avanemisel toi- mub kas ühe rulliku abil siini ühes otsas või kahte rullikut kasutades siinist eemal. Paneelide, lae ja põranda vahel on heliisolatsiooni tihendid.

KONSTRUKTSIOON

Siirdeseina konstruktsioon koosneb alumiiniumprofiilidest, töödeldud puitlaast- või MDF-plaadist ning isolatsioonist.
Selliselt kombineeritud konstruktsioon moodustab tervikuna kokku 100–120 mm paksuse paneeli, mis tagab isolatsiooni materjalist sõltuvalt helikindluse 40–57 dB.

Seina otstesse paigaldatakse statsionaarsed otsaele- mendid, mille laius on standardselt 80 mm.

Kuna siirdesein paigaldatakse alati ülasiiniga (jättes põrandapinna puhtaks), on selle paigaldamiseks vajalik jäiga ja vastupidava konstruktsiooni olemasolu laesõlmes (nt. metallkarkass, mis on kinnitatud konstruktiivse lae külge). Alternatiivselt on võimalik siirdeseina siin kinnitada konstruktiivse lae külge ka keermelatte ja spetsiaalseid kinnitusplaate kasutades.

PINNATÖÖTLUS

Siirdeseina profiilid on standardina värvitud valgeks (RAL 9010) ning paneelide servaprofiilide viimistlus on naturaalne anodeering.

Paneelide täitematerjaliks saab valida laialdase valiku seast endale meelepärase:

  • Valge melamiin (standard);
  • Värvitud melamiin (RAL, Tikkurila, NCS kataloogid);
  • Dekooriga melamiin
  • Naturaalne spoon;
  • Erilahendused (laminaat, magnettahvel, koolitahvel jne.).

Erilahendusena on võimalik paigaldada mooduli kes- kele ka klaasist avasid. Klaasavad võivad olla nii kogu paneeli ulatuses kui paneeli üla- või alaservas. Klaasiava paigaldatakse paneelidesse liistudega paneeli keskele.

Klaasiava maksimaalne mõõt on paneeli servadest 150 mm ja ülevalt ning alt 300 mm.

UKSED

Siirdeseina sisse on võimalik paigaldada ka käiguuks. Käiguuks võib olla paigutatud seina ühe paneeli sisse või erilahendusena põrandast laeni täisuksena. Viima- sel korral jääb uks statsionaarseks ning kinnitub alati seinaliidese abil ühest servast olemasoleva seina külge.

Käiguuksele paigaldatakse standardne tehase poolt ette nähtud lukk, millel saab kasutada Euro (DIN) süda- mikku.

TOOTE INFORMATSIOON:

Paksus: 100–120 mm
Kaal m²: 35-63 kg/m² vastavalt heliisolatsioonile
Max kõrgus: Vastavalt paneeli viimistlusele ja kaalule
Paneelide laius: Min 650 mm / Max 1320 mm
Heliisolatsioon: Rw 40–57 dB