VAL90/60 MDF-profiil

MDF- JA VINEERPROFIILIDEST TEISALDATAV MOODULVAHESEINASÜSTEEM

Vaheseinasüsteem VAL on sobiv lahendus ruumide loomiseks ja töökohtade eralduseks arvestades mitmesuguste bürooruumide muutuvaid vajadusi. Süsteem VAL on projekteeritud moodulitena, seetõttu on seina lihtne paigalda ja hilisema kasutuse käigus vajadusel ka teisaldada. Vaheseinte kujundus ning moodulite laiused ja kõrgused teostatakse vastavalt projekteerija või kliendi soovidele (arvestada tuleb maksimaalseid dimensioone).

SÜSTEEM VAL 60
Moodulid valmistatakse lakitud, värvitud või spoonitud MDF profiilidest  30 x 60 mm või vineerprofiilidest  30 x 60 mm. Seinamoodulid komplekteeritakse (raamistik, täide, tihendid jne) Walleniumi tootmises ning ehitusobjektil toimub ainult moodulite omavaheline ühendamine. VAL 60 süsteemi seinad on mõeldud töökohtade eraldamiseks. Teisisõnu on tegu ise seisvate või omavahel ühendatult ilma seina- ja laekinnituseta tugi- ja reguleeritavatel jalgadel seisvate sirmidega.
Mooduli maksimaalne dimensioon on 1000 x 1800 mm

SÜSTEEM VAL 90
Moodulid valmistatakse lakitud, värvitud või spoonitud MDF profiilidest  standardselt 30 x 92 mm või vineerprofiilidest  standardselt 30 x 92 mm (tellija soovil saab profiili sügavust muuta vahemikus 60 – 200 mm). Moodulid komplekteeritakse (raamistik, täide, tihendid jne.) Walleniumi tootmises ning ehitusobjektil toimub ainult moodulite omavaheline ühendamine. VAL 90 süsteemi klaasseinu saab paigaldada nii avasse kui jätta pealt lahtiseks kasutades jäigastamiseks moodulite peal sidelatti 30 x 92 mm. Perimeetrit olemasolevate seintega jääb katma MDF liist 30-40 x 8 mm.
Mooduli maksimaalne dimensioon on 1100 x 2800 mm

NURGALAHENDUS 60/90
Täisnurgad lahendatakse 60 x 60 mm või 92 x 92 mm (või vastavalt profiili sügavusele) profiiliga ehk postiga.
VAL 90 süsteemi puhul on võimalik lahendada 90-kraadine nurk ka ilma postita nn „täisklaasnurgana“. Sellisel juhul lõigatakse kaks omavahel kokku minevat moodulit 45-kraadise nurga alla ning nurgasõlm tugevdatakse alumiiniumtoru ja keermelatiga.

UKSED JA SULUSED
Vaheseinas VAL on võimalik kasutada nii standarduksi (klaasiavaga või ilma) kui ka erimõõtudega tahveluksi, kahepoolseid tahveluksi, lükanduksi, täisklaasuksi jne. Ukse lengi paksus valmistatakse seinaga samas sügavuses, üldjuhul 92 mm. Vajadusel võib lengi sügavus olla ka suurem või väiksem.
Võimalik on kasutada kõiki tahvel- ja lükandustele sobivaid lukke, käepidemeid, linke, sulgureid jne.

PINNATÖÖTLUS JA TÄIDISED
VAL süsteemi profiile, uksi ja umbosa paneele on võimalik lakkida, värvida (RAL, Tikkurila, NCS kataloogi järgi), spoonida ja peitsida.
Moodulite täiteks on võimalik kasutada erinevat tüüpi klaase ning värvitud, spoonitud, lakitud, kangaga kaetud viimistluspaneele.
Moodulitele saab kinnitada ribakardinad, ruloosid, trosse jne.

RIIULVAHESEIN
VAL 90 süsteemis on võimalik valmistada ka riiulseinu, mille eripäraks on profiilide sügavus kuni 600mm. Klaas (või muu täitematerjal) paigutatakse kas profiili äärde või keskele ehk riiul moodustub vajadusel ühele või mõlemale poole klaasi. Uste lisamisega riiulitele on võimalik tekitada kappe. Laiematele kui 900 mm riiulmoodulitele paigaldatakse riiuli keskele kaks alumiiniumtoru, toestamaks riiuli kandevõimet.

PAIGALDUS
Vaheseinasüsteem VAL paigaldatakse moodulitena, mis teeb nende hilisema teisaldamise kiireks ja mugavaks. Moodulite vahele paigaldatakse vastavalt helipidavusnõudele heliisolatsiooni tihend. Kinnitus kips-, betoon-, puit- või ripplae külge vastavalt vajadusele. Profiilide sees olevate soonte kaudu on võimalik paigaldada elektrijuhtmestikku. Viimistluseks kasutatakse piirdeliiste või silikooni.


GARANTII
2 aastat
(kehtib koos Wallenium Vaheseinte paigaldusega)